Kui ma olen 14-aastane, siis kas ma saan kandideerida 15-aastaste rühma?
Kandideerides võid olla noorem kui malevarühmas nõutud vanus, aga malevarühma esimeseks päevaks pead olema juba ettenähtud vanuses.
Näiteks: Kui Sinu sünnipäev on malevarühma ajal või pärast seda, siis saad kandideerida ainult 13-14-aastaste rühmadesse. Kui Su sünnipäev on vahetult pärast kandideerimist ja enne rühma toimumist, saad kandideerida ka 15-aastastele mõeldud malevarühma.
Kui ma elan Tartu linnast väljaspool, kas ma saan kandideerida Tartu Noorte Töömalevasse?
Tartu Noorte Töömalevasse kandideerimiseks peab Sul olema Tartu linna sissekirjutus, mida kontrollitakse automaatselt kandideerimisvormil. Pea iga kohalik omavalitsus korraldab enda noortele malevaid.
Miks ma pean ühistegevustes osalema?
Malev ei ole töövahendusteenus, vaid üks noorsootöö meetoditest. Põhimõtteliselt on malev töökasvatuslik suvelaager, kus on tööga võrdsel kohal ka noorte sotsiaalsete ja individuaalsete oskuste arendamine läbi ühistegevuste. Maleva eesmärk ei ole raha teenimine, vaid üleüldiselt noorte arengu toetamine.
Malevarühm moodustab ühtse meeskonna, kellega koos osaletakse malevasuve tegevustes ja sündmustel ning käiakse tööl. Ühistegevustes osalemine on kohustuslik.
Miks ma pean maksma osalustasu, et töö eest palka saada?
Maleva puhul on tegemist töökasvatusliku suvelaagriga. Maleva eesmärk ei ole raha teenimine, vaid noore individuaalne ja sotsiaalne areng. Lisaks tööl käimisele osaletakse erinevatel sündmustel ja tegevustes. Maleva osalustasu katab ära vaid väikese osa maleva kulutustest. Näiteks sisaldab osalustasu: toitlustust, ühistegevusi, linnavälistes rühmades transporti ja majutust, maleva T-särki, kvalifitseeritud rühmajuhi töötasu, koolitusi, mõnes rühmas malevlase tervisetõendit jne.
Kas nädalavahetused on tööpäevad või puhkepäevad?
Malevarühmade pikkused ja sisu on erinevad varieerudes seitsmest päevast kuni kolme nädalani. Töögraafik ja puhkepäevad erinevad samuti malevarühmiti ning täpsema info rühma graafiku kohta saad Sa enda rühmajuhilt juba rühma pääsedes. Töölt vabad päevad ning tööväline aeg sisustatakse ühistegevustega, seega tuleb malevarühma kestel malevlasel arvestada kõikide malevapäevadega ning nendest osa võtta.
Mitmesse rühma on võimalik kandideerida?
Malevlasel on võimalik kandideerida kuni kolme erinevasse rühma, mis sobivad tema vanusele.
Kas noor peab malevataotluse ise esitama või saab seda teha ka lapsevanem?
Taotlust saab esitada nii lapsevanema kui lapse konto alt. Küll aga ei ole taotlus registreeritud enne, kui lapsevanem ei ole seda kinnitanud! Kinnitamise kohta saadetakse kiri lapsevanema e-postile. Taotlus peab olema kinnitatud enne kandideerimisperioodi lõppu.
Kes peab allkirjastama malevlase töölepingu? Kas lapsevanem võib allkirjastada malevlase töölepingu?
Malevlase töölepingu peab allkirjastama malevlane ise ning lapsevanem seda teha ei tohi! Tööleping tuleb allkirjastada digitaalselt.
Kuidas saan teada, kas sain malevarühma või mitte?
Kõikide rühma pääsenud noortega võetakse ühendust ning saadetakse e-postile kinnituskiri malevasse pääsemise kohta. Kõikide varunimekirja jäänud noortega võetakse samuti e-posti teel ühendust, et teavitada varunimekirja jäämisest.
Millal malevasse pääsejad avalikustatakse?
Pärast kandideerimise lõppu alustatakse kohe malevarühmade komplekteerimisega. See võtab aega 1-2 nädalat. Kõikide kandideerijatega võetakse e-posti teel ühendust!
Mida teha, kui ma ei ole saanud teadet malevarühma pääsemise või mittepääsemise kohta?
Malevarühmade komplekteerimine võtab aega 1-2 nädalat ning kui Sa ei ole selle aja möödudes maleva kohta teadet saanud, võta ühendust maleva staabiga. Kontaktid leiad Tartu Noorte Töömaleva koduleheküljelt.
Kas malevarühma kandideerimisel loeb kiirus?
EI – Tartu Noorte Töömalevasse kandideerimisel ei loe kas Sa kandideerid esimesena või viimasena. Kõik kandideerimisnädala jooksul saabunud avaldused on võrdsed. Oluline on kirjutada hea motivatsioonikiri ning näidata, miks just Sina peaksid malevasse saama. Nendes rühmades, kus on palju kandideerijaid, toimub rühmade komplekteerimine loosi teel.
Mida teha siis, kui oled malevasse saanud, osalemise kinnitanud ja töölepingu sõlminud, kuid avastad, et Sulle ei meeldi malevas?
Malevlase tugipunktiks on rühmajuht, kellega malevlane saab enda muredest ja rõõmudest rääkida. Koostöös rühmajuhiga saab analüüsida tekkinud olukorda ning leida kõigi jaoks sobiv lahendus.
Mis vahe on linnasisesel ja linnavälisel rühmal?
Linnasiseses rühmas tehakse tööd 4 või 6 tundi päevas vastavalt vanusele, millele järgneb pärastlõunane malevaprogramm rühmajuhi eestvedamisel. Ööbitakse oma kodus ning tööle tullakse iseseisvalt.
Linnavälises rühmas sõidetakse koos malevarühmaga 2-3 nädalaks Tartu linnast välja, et selle perioodi jooksul elada ning töötada teises keskkonnas. Linnavälise rühma vältel malevlased kodus ei käi – maleva poolt on tagatud ööbimine, transport, toitlustus ja täiskasvanud rühmajuhid.
Kui mul on vaja poole malevarühma pealt ära minna, mis siis saab?
Malevarühma pääsemise eelduseks on osalemine kõikidel malevapäevadel. Kuna malevarühmadesse on soovijaid palju, pääsevad malevarühma eelisjärjekorras need, kellel on võimalik kõikidel päevadel malevas osaleda. Kuna malevlastega sõlmitakse töölepingud, tuleb järgida ka lepingus olevaid tingimusi.
Kas malevas olles võib töölt varem ära minna?
Malevas töötades on noor sõlminud töölepingu, mis sätestab ka noore töötamise aja. Seetõttu ei ole ka lubatud malevarühma tööpäeva omaalgatuslikult varem lõpetada.
Pääsesin malevarühma, aga ma ei tea mida mul on vaja kaasa võtta või mida mul vaja läheb.
Kõikidele rühma pääsenud noortele saadab maleva rühmajuht infokirja, kus on kirjas kogu vajalik info, mis konkreetses malevarühmas osalemiseks on vaja teada.
Mul ei ole võimalik töölepingut digitaalselt allkirjastada. Mis nüüd saab?
Võta ühendust enda rühmajuhiga ning tema annab Sulle edasised juhised.