Keskuse töötajad on õppinud algtasemel viipekeele sõnu ja fraase. Keskuse seintel on olemas viipekeele tähestik (sõrmendid). Ruumis olevad vaibad aitavad summutada heli.
Noortekeskuses on olemas pimendavad ja poolpimendavad rulood. Lauamängude nimed on karpidel ka brailles (kuigi mängude sisu ei ole brailles). Trepid ja ebatasased pinnased on märgistatud kontrastse teibiga.
Olemas on kaldtee noortekeskuseni ning võimaldatud on ligipääsetavus kontorisse, kööki ja WC-sse. Ratastooliga ei pääse maja teise korruse ruumidesse, sh noorema sihtrühma noortekeskusesse. Hoovi sissesõit on autodele tõkkepuuga piiratud.
Kaldteelt majja pääsemiseks või tõkkepuu avamiseks helista numbril +372 5886 4802 (Anne Noortekeskuse juhataja) või +372 524 6146 (juhiabi).
Vahendid (nt lauamängud) on asetatud sellisele kõrgusele, mis oleks ka ratastooliga noorele käepärane. Arvutilauad on üles-alla liigutatavad.
Noortekeskuses on aktsepteeritud kõik inimesed olenemata nende rahvusest, keelest, usust, veendumustest, arvamustest, tervislikust seisundist, seksuaalsest sättumusest, vanusest, soost või mõnest muust isikuomadusest või tunnusest.
Kõik noortekeskuses toimuvad tegevused on noortele tasuta.
Oleme loonud veebipõhise juhendi noorsootöötajate pädevuste suurendamiseks töös erivajadustega noortega. Rohkem infot: https://erilisednoored.tntk.ee/kodu
Rohkem infot:
Maarja Enumäe
Anne noortekeskuse juhataja
Telefon: +372 58 864 802
E-posti aadress: Maarja.enumae@tartu.ee