Projekti raames korraldati 9 üritust

1. üritus
„Euroopa integratsioon“

Osalejad: projektis osales 40 kodanikku, kellest 3 oli Ptuj (Sloveenia), 1 oli Eisenstadt (Austria), 1 oli Tartu (Eesti), 1 oli (Hispaania), 5 oli (Malta) ja 29 kohalikku Veszprémist.

Koht/kuupäev: kohtumine toimus 18.09.2018.-19.09.2018. (Veszprém, Ungari).

Lühikirjeldus: Avaürituse eesmärk oli tutvustada projekti ja selle partnereid ning algatada osalejate vahel arutelu kultuuripärandi olulisuse ja kaitsmise teemadel, samuti jagada Euroopa kultuuripealinna projektist saadud kogemusi. See oli suurepärane võimalus saada rohkem teadmisi Euroopa kultuuripärandist, kuna see toimus pärast Euroopa kultuuripärandi päevi. Projekti partnerid suurendasid linnakodanike teadlikkust erinevatel teemadel flashmob’i kaudu.

2. üritus
„Rikkalik mitmekultuurilisus Euroopas“

Osalejad: projektis osales 73 kodanikku, kellest 7 oli Veszprém (Ungari), 5 oli Eisenstadt (Austria), 4 oli Tartu (Eesti), 4 oli Saint-Omer (Prantsusmaa) ja 53 kohalikku Lendavast.

Koht/kuupäev: kohtumine toimus 07.02.2019.-08.02.2019. (Lendava, Sloveenia).

Lühikirjeldus: Lendava oli esimene linn, kus algasid YouropEaN kultuuripärandi üritused. Iga reisi peamine eesmärk oli võõrustava linna ja selle kultuuri parem tundmaõppimine, proovides samas leida selle kultuuripärandist ühiseid Euroopa elemente. Selleks tutvusid osalejad erinevate ettekannete kaudu Lendava mitmekultuurilise aspektiga. Kuigi Lendava on väike, peetakse seda mitmekultuuriliseks, kuna seal elab kolm rahvust: sloveenid, ungarlased ja romad. Lisaks on Lendavas säilinud juudi pärand, kuigi kahjuks ei ole juudivähemus siin enam kohalviibiv. Ürituse jooksul toodi välja, miks elanikud peavad mitmekultuurilisust lisaväärtuseks.

3. üritus
„Tabamatu kultuuripärand“

Osalejad: projektis osales 88 kodanikku, kellest 5 oli Veszprémist (Ungari), 4 oli Lendava (Sloveenia), 4 oli Tartu (Eesti), 3 oli Saint-Omer (Prantsusmaa) ja 72 kohalikku Eisenstadtist.

Koht/kuupäev: kohtumine toimus 01.04.2019.-02.04.2019. (Eisenstadt, Austria).

Lühikirjeldus: Kuidas saab muusika, see mittemateriaalne kultuuripärand, ühendada erinevaid rahvuseid? Sellele keskenduti 2. YouropEaN üritusel, mida võõrustas sihtasutus Foster Europe. Kogu üritust iseloomustas osalejate interaktiivne kohtumine: nii projekti partnerid kui ka õpilased, muusikud ja kunstnikud Eisenstadtist. Samuti võimaldas sündmus muusika ja Haydni muusikalise pärandi kaudu paremini mõista, mida tähendab mittemateriaalne pärand. Viimaks kutsuti EnriCHi rühm Burgenlandi Parlamenti, kus nad kohtusid parlamendi direktori Christina Krumböckiga ning arutlesid interaktiivselt föderalismi, demokraatia, kultuuri, noorte ja Euroopa integratsiooni, mittemateriaalse kultuuripärandi ning muusika kui kultuuripärandi üle.

4. üritus
„Euroopa integratsioon“

Osalejad: projektis osales 70 kodanikku, kellest 7 oli Eisenstadt (Austria), 4 oli Lendava (Sloveenia), 4 oli Tartu (Eesti), 3 oli Saint-Omer (Prantsusmaa), 1 oli (Saksamaa), 1 oli (Slovakkia) ja 50 kohalikku Veszprémist.

Koht/kuupäev: kohtumine toimus 10.05.2019.-11.05.2019. (Veszprém, Ungari).

Lühikirjeldus: Veszprémis toimunud 3. ENriCHi ürituse peamine eesmärk oli osalejate teadmiste süvendamine Euroopa Liidu, Euroopa Parlamendi valimiste ja Veszprémi kultuuripärandi osas, samuti vaadeldi kultuuri rolli seoses Euroopa integratsiooniga. Selleks kutsusime erikülalisi, kellelt õppida, nende hulgas hr Tibor Navracsics, Euroopa Komisjoni hariduse, kultuuri, noorte ja spordi volinik, andes seeläbi osalevatele noortele võimaluse saada oma küsimustele vastused otsesest allikast, ELi poliitikakujundajalt. Ürituse teine ​​oluline teema oli kohaliku ja Euroopa identiteedi seosed.

5. üritus
„Ajaloo panus Euroopa kultuuripärandisse“

Osalejad: projektis osales 41 kodanikku, kellest 2 oli Eisenstadt (Austria), 4 oli Lendava (Sloveenia), 3 oli Tartu (Eesti), 4 oli Veszprém (Ungari) ja 28 kohalikku Saint-Omer´ist.

Koht/kuupäev: kohtumine toimus 15.06.2019.-16.06.2019. (Saint-Omer, Thérauanne, Prantsusmaa).

Lühikirjeldus: Saint-Omer ja selle naabruskond on ajaloo ja ajalooliste ehitiste poolest rikas, töötades seega ehitatud kinnisvara kaitsmisega, näiteks on meie Prantsusmaa partnerile igapäevane teema uues põlvkonnas ehituspärandi vastu huvi tekitamine. Seetõttu keskendus toimunud üritus ehituspärandile. Tutvustati osalejatele kiirelt iga linna pärandvara, arutledes partnerriikide kultuuriliste aspektide ja harjumuste erinevuste ning sarnasuste üle. Järgmine töötuba oli hiljuti renoveeritud ehitiste külastamine, kus keskenduti eriti sellele, kuidas need ehitised aitasid kaasa linna täiustamisele. See oli suurepärane platvorm renoveerimisega ja ehituspärandi parendamisega seotud probleemide üle arutlemiseks.

6. üritus
„Kultuuri majanduslik mõju“

Osalejad: projektis osales 43 kodanikku, kellest 2 oli Eisenstadt (Austria), 4 oli Lendava (Sloveenia), 4 oli Veszprém (Ungari), 1 (Saksamaa), 2 (Hispaania) ja 30 kohalikku Tartust.

Koht/kuupäev: kohtumine toimus 19.07.2019.-20.07.2019. (Tartu, Eesti).

Lühikirjeldus: Kuni selle hetkeni oldi ENriCHi üritustel juba arutletud mitme kultuuripärandi tüübi üle, ent selle vaatlemine majandusliku mõju aspektist oli üsna uus perspektiiv. Siiski oli teema arutlemiseks suurepäraselt sobiv paik Tartu kui 2024. aasta Euroopa kultuuripealinn ja linn, mis võõrustab iga aasta juulis hansapäevi.Rääkis Tartu2024 meeskond sellest, kuidas Tartu mõõdab kultuuri majanduslikku mõju. Seejärel peeti koos Tartu ekspertidega maailmakohviku vormis arutelu, kus puudutati järgmisi punkte:
1) Euroopa kultuuripealinn: mis on selle kontseptsioon ja kuidas see inimesi mõjutab?
2) ajalooliste vaatamisväärsuste olulisus noortele: kas need lähevad üldse noortele korda?
3) nutikas linn: kas teate, kui nutikas teie linn tegelikult on?
4) kultuurisündmused: kas noored hoolivad ainult pidudest?
Selleks et nendest ideedest mitte ainult rääkida, organiseeris võõrustav rühm linnaekskursiooni – sealhulgas VR (virtuaalreaalsuse) ringkäigu (!). See oli täpselt see, mida nutikas kontseptsioon/idee tähendab, võimaldades näha, kuidas linna osad eelnevatel sajanditel välja nägid.

7. üritus
Traditsiooniline maakasutus ja selle kultuurilised aspektid

Osalejad: projektis osales 72 kodanikku, kellest 5 oli Veszprém (Ungari), 3 oli Eisenstadt (Austria), 4 oli Tartu (Eesti), 3 oli Saint-Omer (Prantsusmaa) ja 57 kohalikku Lendavast.

Koht/kuupäev: kohtumine toimus 06.09.2019.-07.09.2019. (Lendava, Sloveenia).

Lühikirjeldus: Lendaval oli hea võimalus veel ühe ürituse võõrustamiseks, et näidata osalejatele veel vaatamisväärsuseid. 6. YouropEaN kultuuripärandi üritus toimus kohe pärast traditsioonilist Lendava lõikuspüha. Ürituse tegevuste hulgas oli huvitav interaktiivne linnaavastusmäng ning kohalike noorte vabatahtlike ettekanded vabatahtlikust tööst.

8. üritus
Kultuuripärandi hoonete tulevase kasutamise olulisus ja probleemid

Osalejad: projektis osales 48 kodanikku, kellest 5 oli Veszprém (Ungari), 7 oli Eisenstadt (Austria), 3 oli Tartu (Eesti), 3 oli Saint-Omer (Prantsusmaa), 4 oli Lendava (Sloveenia) ja 26 kohalikku Passaust.

Koht/kuupäev: kohtumine toimus 15.10.2019.-16.10.2019. (Passau, Saksamaa).

Lühikirjeldus: Kuigi Passau linn ei osalenud projekti tegevustes, pakkusid nad Veszprémi sõpruslinnana välja võimaluse võõrustada viimast YouropEaN kultuuripärandi üritust. See imeline aaretega täidetud linn oli ürituse toimumiskoht, kaasates kohaliku Giselle’i gümnaasiumi õpilasi. Vaimustunud õpilased juhtisid osalejaid tõeliste teejuhtidena läbi vanalinna. Meeskonnaliikmed said lühikese laevareisiga teada linna ajaloolistest vaatamisväärsustest kolme jõe ristmikul. EL-i hümni „Ood rõõmule“ laulmine improviseeritud flashmobina jõgede lähedal juhtis kohalike tähelepanu projektile. Töötubades arutasid linnaeksperdid Doonau piirkonna strateegiat ja väljakutseid linna ehitatud pärandile, samuti kollaaže ja esitlusi kultuuripärandisse kuuluvate hoonete kasutamise võimaluste kohta.

9. üritus
Lõppüritus: tulemused, soovitused ja linnauuringumäng

Osalejad: projektis osales 63 kodanikku, kellest 8 oli Passau (Saksamaa), 1 oli Eisenstadt (Austria), 6 oli Tartu (Eesti), 4 oli Saint-Omer (Prantsusmaa), 9 oli Lendava (Sloveenia), 1 (Prantsusmaa), 1 (Itaalia) ja 33 kohalikku Veszprémist.

Koht/kuupäev: kohtumine toimus 06.03.2020.-07.03.2020. (Veszprém, Ungari).

Lühikirjeldus: Lõppkonverents andis meeskondadele suurepärase võimaluse tutvustada oma kodulinnas korraldatud kohtumise (te) tulemusi, tutvustada enda loodud kaarte ning jagada oma kogemusi projekti elluviimise ja ühise töö osas. Lõppkonverentsi külalised said teada ka lõpuväljaande (lõpuuuring) sisust ja selles kultuuripärandiga seoses välja toodud poliitilistest soovitustest. Konkreetsed soovitused poliitikakujundajatele ja huvirühmadele, mis selgusid ENriCHi elluviimise jooksul. Interaktiivsete töötubade käigus arutasid eksperdid ja osalejad vabatahtliku tegevuse võimalusi, Veszprémi-Balatoni Euroopa kultuuripealinna 2023. aasta vabatahtliku tegevuse strateegiat ja noorte kaasatuse rolli valitsemises. Osalejad arutasid ka võimalikke tulevasi projektiideid. Siseruumides toimunud programmile järgnes järgmisel päeval linnamäng: 5 kohalike elanike ja rahvusvaheliste külaliste segarühma vastasid küsimustele, kõndides Veszprémi kesklinnas kokku viis marsruuti, kasutades selleks Veszprémi tasuta kaarti ’Act like a Veszprémer’.

Kakskeelne lõpuuuring – projekti, partnerite, projekti ürituste ja tulemuste tutvustamine; muudatusettepanekute loetelu: ENriCH_final_study_EE_EN.pdf

ENRICH linnakaardid (lõpuuuringu lisad): ENriCH_map_Tartu_EE.pdf , ENriCH_map_Tartu_EN.pdf ,  ENriCH_map_Veszprem_EN_2.pdf , ENriCH_map_SainOmer_EN.pdf , ENriCH_map_Lendava_EN

Projekti koduleht: http://www.enrich.hu/ee