Mõtle läbi möödunud aasta: Tee näiteks nimekiri tegevustest, mis läksid sellel aastal hästi ja millega eriti rahul oled. Need võivad olla nii suuremad kui väiksemad väljakutsed (nt kogetud reisid, loetud raamatud, läbitud kursused, toredad üritused)
Pane paika kindlad tegevused: Kasuta selleks näiteks kuid. Märgi igale kuule, mida just sellel ajal teha tahaksid. Võid kirja panna nii väiksemad kui ka suuremad eesmärgid. Kui suuremad eesmärgid on paigas, lisa sinna ka pisemad eesmärgid. Nendeks võib olla mõne podcasti kuulamine, reisimine, raha säästmine, tervislikum toitumine, liikumine või mis iganes just Sind motiveerib!
Pane paika eesmärkide täitmise ajakava: Jälgi järjepidevalt, kuidas eesmärkide täitmine läheb ning tähista ka väiksemaid saavutusi. Niimoodi talitades hoiad ennast rea peal ja motivatsiooni ei lange. Hea on ka aeg-ajalt oma eesmärgid üle vaadata.
Võitude tähistamine: Ümbritse ennast inimestega, kes Sinu eesmärkide ja saavutuste üle samuti rõõmsad on. Tähista neid oma lähedastega. Samuti võid saata huvitavaid uusi nippe, julgustust ja tuge inimestelt, kellel on Sinuga sarnased eesmärgid. Ehk saate mõne eesmärgi isegi koos paremini saavutatud!
Loo visioonitahvel: Kui tahad, et Sinu eesmärgid pidevalt silme ees oleksid, on hea luua endale visioonitahvel. Selleks saad ajakirjadest lõigata välja erinevaid pilte ja lauseid, mis sind kõnetavad ja need on sul ka pidevalt nähtaval. Samuti võid seda aasta jooksul järjepidevalt täiendada ja lisada linnukesi, kui asi tehtud saab.
Ole endaga lahke: Ära ole endaga liiga karm, kui mõni eesmärk kohe saavutatud ei saa. Head asjad võivadki vahel pisut kauem aega võtta. Soovime sulle uueks aastaks palju edu ja kordaminekuid!