Kui Anne noortekeskuse majast mööda kõndida, siis väljast vaadates ei tundu esialgu, et tegemist oleks noortekeskusega. Hoovis pole peale ping-pongi laua mitte ühtegi atraktsiooni, mis noori ja tartlasi vaba aega veetma kutsuks ning noortekeskust meenutaks. Nimelt on Anne noortekeskuse hoov püsinud muutumatuna juba alates 1969. aastast ning vajab hädasti uuendamist ja kaasajastamist. Kevadel otsustasid Anne noortekeskuse töötajad kirjutada kaasavasse eelarvesse projekti, et Anne noorteka hoov tartlaste abiga lõpuks atraktiivsema välimuse saaks. Kohalikult kogukonnalt ja noortelt küsiti ideid, mida nemad sellel alal tulevikus näha tahaksid.
Uus 56 paiknevas majas toimetavad igapäevaselt lisaks avatud noortekeskusele mitmed huvitegevust pakkuvad asutused ja hoone kõrval paikneb ka Aleksander Puškini kool. Vabaajapargi loomine Anne noortekeskuse alale tooks seega kasu paljudele – oodatud on nii noortekeskuse külastajad, Anne majas tegutsevate huvikoolide õpilased, ekstreemspordi harrastajad, Puškini kooli õpilased ning Annelinna kogukond, kokku tuhanded tartlased.
Vabaajapargi loomisega tuleks noortekeskuse alale erinevaid ja mitmekülgseid tegevusi igale vanusele. Näiteks on projekti raames plaanis rajada kuue meetri laiune miniramp ekstreemspordi harrastajatele, slackline, võrkkiiged, maasse integreeritavad batuudid noortele ja noortemeelsetele ning katusega terrass koos istumisaladega Annelinna kogukonnale.
Miniramp tooks Annelinna tagasi ekstreemsporti harrastavad noored, kes on seni pidanud rula või tõukerattaga trikitamas käima Tähtveres või suvel vastavatud skatepargis Tartu kesklinnas. Noortega suheldes ja skateparkist rääkides on tihti üles kerkinud mure, et Annelinnas lihtsalt puuduvad kohad, kus sõita ja trikke harjutada. Seetõttu tuleb paljudel ekstreemspordi sõpradel käia kodust kaugel, et oma harrastusega tegeleda. Anne noortekeskuse alale rajatavast miniramp’ist oleks seega huvitatud paljud Tartu noored. Muuhulgas oleks Tartu Rulakool valmis noortekeskuse hoovis läbi viima töötubasid nendele, kes rulaga sõitmisest huvitatud on ning sooviksid oma oskusi arendada.
Lisaks minirampile tooks vabaajapark noortekeskuse hoovile katusega terrassi, mida saavad kasutada nii noortekeskus, huvikoolid, Puškini kool kui ka kõik Annelinna elanikud. Varjualune ja istumisalad pakuvad võimalust läbi viia koosolekuid, üritusi, õuesõppe tunde, kontserte või teha kaugtööd. Ka noortekeskusel endal puudub praegu koht, kus noortega välitegevusi läbi viia ja ilusate ilmadega värskes õhus aega veeta, mistõttu leiaks väliala kindlasti igapäevast kasutust. Hoovi paigaldatavad võrkkiiged, slackline ja maasse integreeritud batuudid pakuksid kogukonnale võimalust oma vaba aega lõbusalt ja lõõgastavalt veeta.
Anne noortekeskuse vabaajapargi ehk idee number 19 poolt saab enda hääle anda 1.-7.oktoobril toimuval kaasava eelarve hääletusel. Hääletama on oodatud kõik, kes on Tartusse sisse kirjutatud ning kes on vähemalt 14-aastased.
Lisainfo:
Margit Kink
Anne noortekeskuse juhataja
Tel 5886 4802
margit.kink@raad.tartu.ee