Märtsikuu eelviimasel päeval saime aega veeta digimaailmast väljaspool. Eelmisel nädalal avanes hea võimalus üle aja mitmete noortega päriselt kohtuda.
Noorsootöötajana on oluline tunda oma piirkonnas paiku, mis on noortele meelispaigaks. Kodusemaks muutuvad alatihti bussipeatused ja igasugused nurgatagused paigad, mis võimaldavad vähegi privaatsust vanema pilgu eest. Tegelikult on see paradoksaalne. Mõnikord ollakse meelispaikades mitte privaatsust, vaid just tähelepanu otsides.
Noorte tähelepanu otsides käi(si)me läbi kõikvõimalikud kohad, teades muidugi, kust kohast tõenäolisemalt noored aega veetmast leiame. Kooli ümbrus, staadion või muu spordiväljak, eriti aga jalgpalli- või korvpalliväljak, majadevahelised mänguväljakud või turnimisobjektid ja eelmainitud bussipeatused on ju teada kohad kõigile.
Tänavatöö on meile ettenähtud töökohustus. Seega planeerisime, et teeme seda nii, nagu piirangute tingimustes võimalik. Tingimused on keerulised nii meile kui noortele. Aga parafraseerides head kolleegi, siis midagi saab ikka teha, kui midagi ei saa teha.
Meie plaani põhiline osa oli viktoriin. See oli suurepärane idee Jaanikalt, minu armsalt kolleegilt! Aplaus! 👏 N-ö tänavaviktoriini korraldasime lauamängu “The Logo” põhjal. Kuna selles mängus on paarsada brändi, mida meie kultuuriruumis palju ei teata, sorteerisin ma esmalt sealt umbes kolmkümmend tuntumat välja.
Viktoriini läbiviimine nägi välja järgmiselt:
– Pakk segatakse;
– Paki pealmist kaarti näidatakse tänaval ettejuhtuvale noorele (neid võib olla 1-…);
– Osaleja pakub, mis teenusega (või mis valdkonda kuuluva teenusega) on tegemist; vajadusel järgneb trobikond vihjeid;
– Õige vastuse korral saab osaleja mõttes plusspunkti;
– Käiakse läbi terve pakk;
– Iga osaleja saab auhinna, sealjuures edukamalt vastanu saab valida oma auhinna esimesena.
Lisaks rahvusvahelise kultuuriteadlikkuse tõstmisele, paranes noorte reaktsioonikiirus ja ehk andis see igale osalejale veidike eduelamust. Paistis vähemalt, et ühele sünnipäevalapsele läks asi väga korda! Tal tekkis oma sõbrannaga lausa vägev võistlusmoment. Viktoriin mõjus samuti jäämurdjana, mis aitas omakorda lihtsalt rääkida elust ja olust. Meeldiv oli, et saime tutvustada Discordi tegemisi ja meelde tuletada meie Instagrami konto olemasolu ning ka seda, et noortekeskus on tegelikult avatud (täpsemalt välinoortekeskus 2+2 kohtumistega) ja et noorsootöötajat on võimalik jalutama kutsuda.
Tol samal päeval veetsime aega veel kolme teise noorega, kes veetsid aega Ilmatsalu ramp’i juures. Üks sportis ja teised kaks elasid kaasa. Usun, et see oli vajalik, et me täiskasvanutena korraks pilti sattusime.
Tänavatöö raames otsustasime, et järgmisel planeeritud käigul võtame kaasa prügikotid ja korrastame jõudumööda ka Ilmatsalu tänavaid.
Rohkem pilte, videoid jms meie tegemistest leiab Instagramist @ilmatsalunoortekeskus.
#looduseganoortekas #aktiivneeluviis
Lisainfo:
Rando-Kristen Kangro
Rando-Kristen.Kangro@raad.tartu.ee
+372 530 971 18