Grasping Graffiti projekti idee sündis veidi rohkem kui aasta tagasi mõttest, et mis see grafiti on ja miks seda ikkagi tehakse. Sellele järgnesid arutelud, mis on kunst ja mis tegelikult vandalism? Kuidas sellest aru saada ja teistele ka selgeks teha?
Sealt leidis grafiti-teemaline projekt tee Solidaarsuskorpuse projektikonkursile. Projekt sai rahastuse ning selle raames on hulgaliselt erinevaid sündmusi läbi viidud eelkõige noortele mõeldes. Osalesime tänavakunstnike SÄNK ja Bach Babach koolitusel. Esimene neist viis meid kurssi grafiti alguslooga ning kuidas sai alguse tag ehk nime joonistamise kultuur ning seal harjutasime esimest korda väiksema seltskonnaga kätt.
Suvel koos Tartu Noorsootöö Keskusega viisime läbi Tartu Autovabaduse puiesteel kõigile avatud grafiti töötuba, kus kõik huvilised said ise vabakäe joonistamist proovida.
Kõige hiljutisemal koolitusel käis tänavakunstnik Bach Babach rääkimas enda kogemusest ning viis meid kurssi üleüldise Eesti grafitimaastikuga. Samuti läbi juturingi tegime selgeks, mida tohiks linnapildis värvida. Kellegi värskelt värvitud aeda ei ole siiski viisakas ja mõistlik üle värvida ning avastasime, et on ka paikasid, mille osas ei olegi võimalik üksmeelsust saavutada.
Grasping Graffiti meeskond on projekti käigus andnud uue ilme Lille Noortekeskuse juures olevale müürile, Ilmatsalu xBoxi toale ning Anne Noortekeskuse välisuksele.
Projekti toetab SA Archimedese noorteagentuur Euroopa Solidaarsuskorpuse programmist
Euroopa Solidaarsuskorpus on Euroopa Liidu uus programm, mis annab Euroopa noortele ja organisatsioonidele võimaluse rajada ühiselt hoolivam ühiskond, reageerides ühiskondlikele väljakutsetele hariduse, kultuuri, noorsootöö, keskkonna, sotsiaalteenuste, inimõiguste jt valdkondades.
Solidaarsuskorpuse projekt on ideaalne võimalus õppida tiimitööd ning omandada uusi kogemusi ning samal ajal anda ühiskonnale tagasi.
Lisainfo:
Kaisa Saluste
Kaisa.Saluste@raad.tartu.ee
+372 53 088 999