13. maist kuni 19. maini on kõigil 13-19-aastastel Tartu linna sissekirjutusega noortel võimalus kandideerida Tartu Noorte Töömaleva malevarühmadesse.
Kandideerimine on avatud nädal aega ning kandideerida saab siin: linnaportaal.tartu.ee. Malevasse kandideerimine ei toimu kiiruse peale ning kõik nädala jooksul tehtud taotlused on võrdse kaaluga. Sel suvel jagub malevakohti kokku 193 noorele.
Oluline muudatus on toimunud malevlastega töölepingute sõlmimisel. Varasema paberkandjal allkirjastamise asemel sõlmitakse lepingud nüüd digitaalselt. Malevasse pääsenutel tuleb töölepingu allkirjastamiseks kontrollida, et neil oleks olemas toimiv Mobiil-ID, ID-kaart või Smart-ID. Töölepingu saab allkirjastada ainult malevlane ise!
Malevas saab töötada nii linnasisestes kui ka linnavälistes rühmades. Linnavälistes rühmades saab muuhulgas korjata maasikaid ja vaarikaid, laduda kiviaeda ning teha heakorratöid. Linnasisestes rühmades saab näiteks töötada bensiinijaamades, haljastus-ja heakorratöödel, lasteaedades ning proovida kätt toidukullerina. Lisaks eelpool välja toodud malevarühmadele on sel suvel võimalik töötada näiteks Vormsi saarel. Tegemist on uudse ja põneva teadusteemalise rühmaga, kus matkaraja korrastamise kõrval pööratakse erilist rõhku bioloogia- ja loodusteadmiste arendamisele.
Tartu 2024 kultuuripealinna raames on mitmeid valikuid ka kultuurihuvilistele noortele. Näiteks toimub 15-19-aastastele Kultuurirühma nimeline malevarühm, mis viib noored Autovabaduse puiestee ja Klaaspärlimängu festivali telgitagustesse ning pakub neile võimaluse panustada ürituste õnnestumisse. Ka 13-14-aastaste vanuserühm saab kultuurikorraldust lähemalt näha – linnamuuseumi rühmas saavad noored tutvuda muuseumitöö eripäradega. Muidugi ei puudu ka iga-aastane linnaraamatukogu rühm, kus malevlased saavad proovida raamatukoguhoidja ametit.
Malev ühendab endas töökasvatuse ja mitteformaalse hariduse, pakkudes noortele lisaks esimesele töökogemusele ja taskuraha teenimisele võimaluse ka enda individuaalsete ja sotsiaalsete oskuste arendamiseks. Malev ei ole pelgalt töö tegemise koht ning pärast tööpäeva lõppu toimuvad ühistegevused on väga tähtsal kohal noore arengu toetamisel. Malevlasi juhendavad ja nende töövälist aega sisustavad kvalifitseeritud rühmajuhid.
Rohkem infot selleaastaste malevarühmade kohta leiab siit: https://tntk.tartu.ee/tartu-noorte-toomalev/ruhmad/ ning @malevtartu Facebookist ja Instagramist.